close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
środa, 24 sierpnia 2016
imieniny:
Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
Jesteś tutaj:  Konferencja edukacyjna »
Aktualności

Urząd

Turystyka

O Sztumie

Rada Miejska

Inwestycje

Organizacje pozarządowe

Kącik przedsiębiorcy

 
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wrota Pomorza
Ogłoszenia
Katalog firm i instytucji
Sztumskie Centrum Kultury
LKS Zantyr
Niezależny Serwis WWW Miasta Sztum
Konferencja edukacyjna
  

Projekt WND-POKL.09.01.02-22-164/08 pn. Równy start w przyszłość współfinansowany przez
Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja!

W dniu 29 listopada 2010 roku w hali sportowo-widowiskowej sztumskiego Gimnazjum Nr 1 odbyła się konferencja edukacyjna podsumowująca dwuletnią realizację projektu  WND-POKL.09.01.02-22-164/08 pn. Równy start w przyszłość współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na konferencji gościli: Zdzisław Szudrowicz – Pomorski Kurator Oświaty,  Stanisław Sumowski -  Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie, Leszek Tabor -  Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Alicja Podlewska Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Mirosław Żywicki -  Zastępca  Burmistrza  Dzierzgonia, Katarzyna Krzyżykowska - Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Sztumie, Jerzy Jakubowski -  Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sztumie, Dominika Kapuścińska – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy, dyrektorzy wszystkich szkół z terenu obu gmin oraz uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy bezpośrednio w realizację projektu byli zaangażowani.
 Zebranych gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Pan Leszek Tabor. Podziękował osobom zaangażowanym w realizację projektu i podkreślił jak ważna była rola każdej osoby. Zwrócił uwagę jak wiele można zrobić dzięki funduszom unijnym. „Proszę zobaczyć jak zmieniły się nasze szkoły. ” - mówił. Zdzisław Szudrowicz Pomorski Kurator Oświaty zwracając się do zgromadzonych, zwrócił uwagę jak wiele dzieci i młodzieży zostało objętych dodatkowymi zajęciami. Podkreślił że wyniki egzaminów zewnętrznych w sztumskich i dzierzgońskich szkołach znacznie się poprawiły. Z kolei dyrektorzy dokonujący swoistego podsumowania realizacji projektu w danym typie szkoły, czyli w szkole podstawowej i w gimnazjum, podkreślali, że dzięki projektowi w nauczaniu wyszli poza schemat  typowo lekcyjny. „Słuchaliśmy, czego chcą i potrzebują dzieci. Na zajęciach matematycznych mierzyliśmy boisko, obliczaliśmy jego powierzchnie” zaznaczał Sławomir Erber dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.
Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii dokumentująca realizowane zadania na zajęciach pozalekcyjnych w bloku nauk przyrodniczych. Mogliśmy zobaczyć jak uczniowie podglądają życie zwierząt, badają glebę czy spacerują po Oliwskim Ogrodzie Zoologicznym.
Dla każdego przybyłego gościa przygotowano niespodziankę. Było nią jedyne i specjalne wydanie gazetki „Kurier Projektowy” . „Kurier” zawierał wieści ze szkół, ciekawe wywiady, reportaże, fotoreportaże, próby literackie młodzieży oraz dział rozrywkowy z komiksem i rebusami. Nakład „Kuriera” to tylko 150 egzemplarzy, więc  osoby które go otrzymały mogą się czuć wyróżnione.
Gościom zaprezentowano film „Szkoła na 12 gwiazdek” autorstwa  grupy medialnej Młodzi Kręcą z Gimnazjum Nr 1 w Sztumie, dokumentujący przemiany infrastrukturalne, środowiskowe i społeczne zachodzące w najbliższym otoczeniu uczniów dzięki finansowaniu ze środków Funduszy Europejskich.
Niezwykle miłym akcentem było wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego na fotografię makro pn. „Małe też jest piękne”. Listę nagrodzonych prezentujemy poniżej.  Nagrody i dyplomy wręczali: Pomorski Kurator Oświaty Pan Zdzisław Szudrowicz,  Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie Pan  Stanisław Sumowski,  Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Pan Leszek Tabor oraz Zastępca  Burmistrza  Dzierzgonia Pan Mirosław Żywicki.
Uczniowie otrzymali nagrody tematycznie związane z zajęciami z technologii informacyjnej w ramach których konkurs został zorganizowany. Nagrodzone prace można było obejrzeć na konferencji.

 

Imię i Nazwisko

Szkoła

I miejsce

Paulina Monkielewicz

SP nr 2 Sztum

II miejsce

Miłosz Adamczyk

SP Nowa Wieś

III miejsce

Aleksandra Kwiatkowska

SP Nowa Wieś

Wyróżnienie

Dominik Wiechowski

SP 2 Sztum

Wyróżnienie

Natalia Antoniuk

ZS Gościszewo

Wyróżnienie

Klaudia Ossowska

ZS Gościszewo

 

Imię i Nazwisko

Szkoła

I miejsce

Aleksandra Procyk

Gimnazjum w Dzierzgoniu

II miejsce

Marcin Lis

Gimnazjum w Czerninie

III miejsce

Agata Bloch

Gimnazjum w Dzierzgoniu

Wyróżnienie

Marta Filipowicz

Gimnazjum w Dzierzgoniu

Wyróżnienie

Kamila Paluch

Gimnazjum nr 1 Sztum

Wyróżnienie

Jan Skrzypkowski

Gimnazjum nr 1 Sztum

 

 

 

. 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
 
Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje, wypełnij pole poniżej.
- Biuletyn
 
Biuletyn samorządowyKalendarz imprezZamki gotyckie aplikacja

  
   
 
Strona główna | © design & hosting Trol Intermedia
 
 
on line: 5 odwiedzin: 2328615
© 2009 - 2016 Sztum. All right reserved