Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Nowa oczyszczalnia ścieków – plac budowy przekazany

Ocena 0/5

   Bardzo ważna data w kalendarzu projektu Oczyszczalnia Sztum OD NOWA. Dziś wykonawca oficjalnie przejął teren budowy i od tej chwili rozpoczynamy odliczanie do zakończenia inwestycji.

   Sztumska oczyszczalnia ścieków, po modernizacji, będzie drugim obiektem w Polsce oczyszczającym wodę w technologii membranowej. Rozwiązanie to pozwala na znacznie skuteczniejsze oczyszczanie niż tradycyjne metody – usuwa cząstki mikroplastików, farmaceutyków, substancji chemicznych, a także większość bakterii i wirusów. To ogromna korzyść dla środowiska i zdrowia mieszkańców.

    Symboliczna uroczystość przekazania terenu odbyła się w Sztumskim Polu i zgromadziła przedstawicieli wykonawcy oraz sztumskiego samorządu. Przypomnijmy, że inwestorem jest PWIK Sztum, a wykonawcą konsorcjum firm Newater i Mas-Bud, które ma oddać obiekt do użytku już za dwa lata.

   Zwracając się do zebranych, Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski podkreślał, jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców, przypominając jednocześnie, że za czasów burmistrza Leszka Tabora został przygotowany projekt i rozpoczęły się starania o montaż finansowy.

   Po podpisaniu dokumentów wykonawca symbolicznie wszedł na teren budowy, co oznacza, że prace budowlane rozpoczną się w najbliższym czasie.

Galeria zdjęć

P1510787 P1510795 P1510798 P1510803 P1510815
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności