Omawiano stan bezpieczeństwa
W miniony poniedziałek, podczas posiedzenia Komisji Wsi, Gospodarki Komunalnej i Bezpieczeństwa, jednym z kluczowych punktów obrad był stan bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Sztum.
Szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji przedstawił Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, Komisarz Arkadiusz Pałkowski.
W trakcie spotkania omówiono m.in.:
- Statystyki dotyczące przestępczości i wykroczeń.
- Działania podejmowane przez służby w celu poprawy bezpieczeństwa.
- Współpracę z lokalną społecznością.
- Zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
- Założenia dotyczące bezpieczeństwa na rok 2025.
Pytania i uwagi zgłoszone przez członków komisji.
Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski zadeklarował pełną współpracę ze strony samorządu Miasta i Gminy Sztum, podkreślając ważną rolę współpracy i koordynacji działań między innymi współpracę ze strony sztumskiej Straży Miejskiej i Policji w postaci wspólnych patroli w sezonie letnim. Komisja przeanalizowała przedstawione dane i podjęła dyskusję na temat dalszych działań, mających na celu zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa.
Dziękujemy Komendantowi Arkadiuszowi Pałkowskiemu za wyczerpujące informacje.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!