Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie
Powróć do: Dla Mieszkańca

Dystrybucja węgla

 Aktualności odnośnie zakupu węgla na preferencyjnych warunkach znajdują się na stronie BIP Urzędu Miasta i Gminy Sztum pod poniższym linkiem:

https://bip.sztum.pl/1854.html

 

Instrukcja zakupu węgla po preferencyjnej cenie


Uprzejmie informuję, że w związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, podjąłem decyzję o przystąpieniu Miasta i Gminy Sztum do dystrybucji węgla dla naszych mieszkańców.
Dołożymy wszelkich starań do taniego, szybkiego i wygodnego zakupu węgla.
Aktualnie czekamy na podpisanie umowy z podmiotem wprowadzającym, wskazanym przez stronę rządową, który będzie przypisany do naszego samorządu jako dystrybutor węgla. Po podpisaniu umowy zostanie ustalony harmonogram dostawy i miejsce odbioru węgla przypisanego dla naszego Miasta i Gminy - dopiero wtedy będziemy mogli przywieźć węgiel do Sztumu.
Zgodnie z przepisami, węgiel po preferencyjnych cenach będzie przysługiwał osobom, które spełniają warunki uprawniające do wypłaty dodatku węglowego.
Cena sprzedaży dla mieszkańców Miasta i Gminy Sztum wynosi 1 920 zł brutto za tonę.
Dostępny będzie sortyment: orzech, groszek (ekogroszek).
Do sortymentu zostanie uwzględniony miał, pod warunkiem pojawienia się deklaracji zakupu przez mieszkańców w ilości łącznej powyżej 25 ton.
Będzie można kupić do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. i następnie do 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. Uprawnieni mieszkańcy, zainteresowani zakupem węgla, będą zobowiązani do złożenia stosownego wniosku.
WNIOSKI MOŻNA SKŁADAĆ OD 14 LISTOPADA 2022 r. (Wzór wniosku).
Uruchomienie procesu dystrybucji węgla będzie możliwe po otrzymaniu paliwa stałego od podmiotu wprowadzającego.
Mieszkańcy będą mogli nabyć węgiel po preferencyjnej cenie lecz zgodnie z zapisami ustawy muszą w pierwszej kolejności złożyć wniosek do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie, który będzie podlegał weryfikacji. Przedstawiamy instrukcję "krok po kroku" jak nabyć węgiel po preferencyjnej cenie.


Burmistrz Miasta i Gminy Sztum
Leszek Tabor

 

 Grafika przedstawiająca instrukcję

 

* grafika w formie przeszukiwalnego dokumentu PDF dostępna w załączeniu

Pliki do pobrania:

2022-11-10 Instrukcja dla mieszkańca.pdf
Format: pdf, 130.62 kB
2022-11-10 wniosek- zakup preferencyjny.pdf
Format: pdf, 291.05 kB