Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Ocena 0/5

8 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Rodziny Donimirskich w Czerninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortografii języka polskiego, doskonalenie poprawności ortograficznej, gramatycznej i interpunkcyjnej, rozwijanie zainteresowania kulturą języka polskiego. Aż 39 uczniów z naszego powiatu zgłosiło się, by zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii. Gościliśmy uczniów z Gościszewa, Mikołajek Pomorskich, Nowej Wsi Starego Targu, Szrop, Waplewa oraz ze Sztumu. 

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Bożena Andrzejewska. Zadania konkursowe przygotowała nauczycielka języka polskiego Beata Kulecka. W każdej grupie wiekowej organizatorzy przyznali miejsca od 1. do 4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane z budżetu gminy Sztum, a wręczył je Waldemar Fierek - przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie

A oto wyniki:

Klasy czwarte:

1. miejsce – Zofia Klonowska SP nr 1 w Sztumie,

2. miejsce – Ewa Turzyńska ZS w Czerninie,

3. miejsce – Gabriela Tkacz SP w Gościszewie,

4. miejsce – Kacper Kwaterski ZS w Starym Targu

 

Klasy piąte:

1.      miejsce – Łucja Deroszewska SP Mikołajkach Pomorskich,

2.      miejsce – Hanna Kanarek SP nr 2 w Sztumie,

3.      miejsce – Zuzanna Grzywińska ZS w Starym Targu,

4.      miejsce – Jakub Uzarek SP w Gościszewie

Klasy szóste:

1.      miejsce – Lena Karwowska SP nr 1 w Sztumie i Seweryn Musiński ZS w Czerninie,

2.      miejsce – Antonina Duda SP nr 2 w Sztumie,

3.      miejsce – Hanna Lanzer ZS w Starym Targu,

4.      miejsce - Paweł Jazłowiecki ZS w Waplewie Wielkim i Agnieszka Roman SP w Nowej Wsi

Klasy siódme:

1.      miejsce – Urszula Czerniejewska ZS w Starym Targu,

2.      miejsce – Małgorzata Błotko SP Mikołajkach Pomorskich,

3.      miejsce – Wojciech Cedro  ZS w Waplewie Wielkim,

4.      miejsce – Mateusz Kotowski SP w Gościszewie i Oliwia Trzcińska SP nr 1 w Sztumie 

Klasy ósme:

1.      miejsce – Julia Hamadyk SP Mikołajkach Pomorskich,

2.      miejsce – Małgorzata Kaszteranda SP nr 2 w Sztumie,

3.      miejsce – Miłosz Karczmarczyk SP nr 1 w Sztumie,

4.      miejsce – Marcelina Zacharska ZS w Czerninie

        Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

 

 

 

Galeria zdjęć

20250318_123049 20250318_123530 20250318_123533 20250318_123721 20250318_123840 20250318_124030 20250318_124223 20250318_124343
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności