Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
8 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Rodziny Donimirskich w Czerninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortografii języka polskiego, doskonalenie poprawności ortograficznej, gramatycznej i interpunkcyjnej, rozwijanie zainteresowania kulturą języka polskiego. Aż 39 uczniów z naszego powiatu zgłosiło się, by zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii. Gościliśmy uczniów z Gościszewa, Mikołajek Pomorskich, Nowej Wsi Starego Targu, Szrop, Waplewa oraz ze Sztumu.
Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Bożena Andrzejewska. Zadania konkursowe przygotowała nauczycielka języka polskiego Beata Kulecka. W każdej grupie wiekowej organizatorzy przyznali miejsca od 1. do 4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane z budżetu gminy Sztum, a wręczył je Waldemar Fierek - przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie
A oto wyniki:
Klasy czwarte:
1. miejsce – Zofia Klonowska SP nr 1 w Sztumie,
2. miejsce – Ewa Turzyńska ZS w Czerninie,
3. miejsce – Gabriela Tkacz SP w Gościszewie,
4. miejsce – Kacper Kwaterski ZS w Starym Targu
Klasy piąte:
1. miejsce – Łucja Deroszewska SP Mikołajkach Pomorskich,
2. miejsce – Hanna Kanarek SP nr 2 w Sztumie,
3. miejsce – Zuzanna Grzywińska ZS w Starym Targu,
4. miejsce – Jakub Uzarek SP w Gościszewie
Klasy szóste:
1. miejsce – Lena Karwowska SP nr 1 w Sztumie i Seweryn Musiński ZS w Czerninie,
2. miejsce – Antonina Duda SP nr 2 w Sztumie,
3. miejsce – Hanna Lanzer ZS w Starym Targu,
4. miejsce - Paweł Jazłowiecki ZS w Waplewie Wielkim i Agnieszka Roman SP w Nowej Wsi
Klasy siódme:
1. miejsce – Urszula Czerniejewska ZS w Starym Targu,
2. miejsce – Małgorzata Błotko SP Mikołajkach Pomorskich,
3. miejsce – Wojciech Cedro ZS w Waplewie Wielkim,
4. miejsce – Mateusz Kotowski SP w Gościszewie i Oliwia Trzcińska SP nr 1 w Sztumie
Klasy ósme:
1. miejsce – Julia Hamadyk SP Mikołajkach Pomorskich,
2. miejsce – Małgorzata Kaszteranda SP nr 2 w Sztumie,
3. miejsce – Miłosz Karczmarczyk SP nr 1 w Sztumie,
4. miejsce – Marcelina Zacharska ZS w Czerninie
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!