Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Na placu budowy nowej oczyszczalni ścieków w Sztumie

Ocena 0/5

9 września 2025 roku wykonawca oficjalnie wszedł na plac budowy nowej oczyszczalni ścieków w Sztumie. Choć od tego momentu minęły zaledwie dwa miesiące, zaawansowanie prac jest już bardzo duże.

Projekt „Oczyszczalnia Sztum OD NOWA” realizuje konsorcjum firm Newater z Gdańska oraz Mas-Bud z Wrocławia. Obecnie niektóre obiekty osiągnęły już 70% wykonania stanu „zero”, obejmującego m.in. wykonanie fundamentów i przygotowanie poziomu podstawy parteru. Zaawansowanie robót ziemnych sięga nawet 90%. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a wykonawca deklaruje dotrzymanie wszystkich terminów realizacji. Postęp robót jest na bieżąco monitorowany przez przedstawicieli samorządu Miasta i Gminy Sztum. Z aktualnym stanem realizacji harmonogramu Burmistrza Bartosza Mazerskiego zapoznał Prezes PWIK Sztum Sławomir Kłopotowski. Zgodnie z umową podpisaną 2 września 2025 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum, nowa oczyszczalnia ścieków ma być gotowa do 30 września 2027 roku. Po zakończeniu inwestycji sztumska oczyszczalnia będzie drugim obiektem w Polsce wykorzystującym technologię membranową do oczyszczania ścieków. Dzięki niej możliwe będzie skuteczniejsze usuwanie mikroplastiku, farmaceutyków i bakterii, co przełoży się na wyższą jakość środowiska i bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców.

Na realizację projektu PWIK Sztum uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 50 404 872,68 zł.

 

Belka logotypów Funduszy europejskich na Infrastrukturę, klimat, Środowisko, zawiejące logotyp FEIKŚ, flage Polski i Flage UE

Galeria zdjęć

DSC_0685 DSC_0711 DSC_0702 DSC_0712 DSC_0707 DSC_0713 DSC_0716
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności