Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Rada Miasta znowu kompletna

Ocena 0/5

 

Zwycięzcą wyborów ponownych do Rady Miasta został Wojciech Dobrzyński, który łącznie zdobył 115 głosów. Gratulujemy wyniku i życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Sztum.

 

Wojewoda Pomorski Beata Rutkiewicz, w dniu 15 października 2024r. zarządziła ponowne wybory do Rady Miejskiej w Sztumie, w okręgu wyborczym nr 15, w obwodzie głosowania nr 6. O mandat radnego ubiegało się 4 kandydatów:

1.Wojciech Dobrzyński zgłoszony przez KKW Trzecia Droga PSL-PL 2050 Szymona Hołowni
2. Adam Szpalerski zgłoszony przez KKW Sztum
3. Ewa Rzeszotarska zgłoszona przez KKW Razem dla Powiśla
4. Antoni Fila zgłoszony przez KKW Powiślańska Inicjatywa Samorządowa

 

Wyborcy głosowali w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej nr 1 w Sztumie, w godz. 7.00 – 21.00. Kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

Wojciech Dobrzyński – 87
Adam Szpalerski – 13
Ewa Rzeszotarska – 34
Antoni Fila – 42

 

Po zsumowaniu głosów z głosowania w dniu 8 grudnia oraz głosów oddanych przez wyborców w okręgu nr 15, w obwodzie głosowania nr 10, w dniu 7 kwietnia 2024r (tam wynik wyborów został uznany za ważny) łączna liczba zdobytych głosów wyniosła:

Wojciech Dobrzyński – 115
 Adam Szpalerski – 30
 Ewa Rzeszotarska – 49
 Antoni Fila – 52

Frekwencja wyniosła 25, 47%, co oznacza, że na 695 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 177 osób.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności