Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Spotkanie dotyczące planowanej budowy CPK

Ocena 0/5

 

Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Sztum odbyło się spotkanie na temat planowanej budowy infrastruktury kolejowej w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dwa z kilku proponowanych wariantów przebiegu tras nowej kolei mogą przecinać Gminę Sztum, a także w obu z tych dwu wariantów planowana jest budowa dworca na terenie gminy.


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Transprojektu Gdańsk i Infry projektujących trasę oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego. Samorząd reprezentował Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski wraz ze swoim zastępcą Adamem Kaszubskim, radni z terenów, przez które może przebiegać nowa kolej oraz pracownicy odpowiednich referatów UMiG. W planach spółki CPK są konsultacje społeczne z mieszkańcami posiadającymi swoje nieruchomości na terenie planowanego przebiegu kolei. Jak zapowiedział przedstawiciel spółki CPK, mogą zostać przeprowadzone jesienią tego roku.


Warto podkreślić, że omawiana inwestycja jest inwestycją rządową, a nie samorządową i udział Gminy Sztum ma w niej jedynie charakter konsultacyjny, a nie decyzyjny. Nie znana jest również przyszłość tej inwestycji po zakończeniu prac projektowych, ponieważ decyzja na temat ewentualnej budowy linii zapadnie na poziomie władz centralnych.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności