Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Spotkanie Noworoczne

Ocena 0/5

 

 
W piątek w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się Spotkanie Noworoczne, na które tradycyjnie zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej. Chociaż tradycja tej uroczystości sięga kilkunastu lat wstecz, to w tym roku jego gospodarzami po raz pierwszy byli Bartosz Mazerski i Waldemar Fierek.

Wśród gości znaleźli się samorządowcy z sąsiednich gmin i miast, przedstawiciele wielu sztumskich instytucji, pracownicy magistratu i przede wszystkim mieszkańcy mocno zaangażowani w życie naszej lokalnej społeczności. Był też Senator RP Leszek Czarnobaj, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski i naturalnie starosta sztumski Leszek Sarnowski.

Zwracając się do zebranych, Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski m.in. powiedział: " Dzisiejszy wieczór to symboliczny początek nowego roku. Roku pełnego wyzwań, pracy i nowych możliwości. Jest to także rok kontynuacji wartościowych działań mojego poprzednika Leszka Tabora, który przez lata budował solidne fundamenty rozwoju naszego miasta i gminy(...)Jednocześnie stoją przed nami nowe, ambitne cele: rozwój mieszkalnictwa i turystyki, tworzenie nowych miejsc pracy oraz działania na rzecz młodzieży i całej społeczności. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu uczynimy Sztum jeszcze piękniejszym miejscem do życia(...)" Burmistrz podziękował też swoim współpracownikom oraz radnym Rady Miejskiej za dobrą współpracę.

Nie zapomniał również o instytucjach uczestniczących w życiu miasta i gminy.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił Teatr Czwarte Miasto, który zaprezentował niezwykle ciepło przyjęty spektakl muzyczny "100 lat! 100 lat polskiej piosenki".    
Tradycyjnie już, w drugiej części spotkania toast noworoczny  wzniósł Przewodniczący Rady Miejskiej.
- Przed nami rok 2025 i będzie to rok wyjątkowy nie tylko dlatego, że czekają nas wielkie wyzwania. To także rok z wyjątkowym budżetem, w którym przeznaczono rekordową w historii naszego miasta, kwotę na inwestycje. Niech będzie to rok pomyślny dla nas wszystkich- życzył Waldemar Fierek.
 

Senator Leszek Czarnobaj, który jest od lat stałym gościem spotkań noworocznych w Sztumie, podkreślał, że sukces sztumskiego samorządu polega na umiejętności porozumienia i współpracy, które owocują widocznymi zmianami na lepsze.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności