Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa

Ocena 0/5

Wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum odbyło się spotkanie z naczelnikami i prezesami jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z terenu naszej Gminy. Spotkanie poprowadził Zastępca Burmistrza, Adam Kaszubski.

W rozmowach, które dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa i gotowości, uczestniczyli również, Piotr Tutlewski, specjalista do spraw obrony cywilnej oraz P.O. Komendanta Straży Miejskiej, Wojciech Bednarski. Głównym tematem była Ustawa o Ochronie Ludności, która nakłada na jednostki OSP dodatkowe, kluczowe zadania związane z bezpieczeństwem mieszkańców. Druhowie zostali poinformowani o planowanych środkach, jakie zostaną przeznaczone na doposażenie jednostek OSP w sprzęt w ramach działań związanych z ochroną ludności. Ponadto, poinformowano przedstawicieli jednostek OSP o planowanych szkoleniach, które będą realizowane w przyszłym roku, aby podnieść kwalifikacje i gotowość bojową OSP. Na zakończenie, omówiono bieżące sprawy funkcjonowania OSP.

Dziękujemy naszym służbom za aktywny udział i zaangażowanie! 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności