Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Święto Niepodległości w Sztumie

Ocena 0/5

  Sztumskie obchody 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele pw. św. Anny. Stamtąd pochód mieszkańców, prowadzony przez poczty sztandarowe i Sztumską Orkiestrę Dętą, udał się pod Pomnik Rodła. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego do uczestników uroczystości zwrócił się Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski.   

W swoim wystąpieniu nawiązał do lokalnych tradycji walki o niepodległość i polskość Ziemi Sztumskiej, przypominając, że wolność nie jest dana raz na zawsze – trzeba ją pielęgnować i być gotowym, by jej bronić. Burmistrz przedstawił także działania samorządu gminnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz podziękował wszystkim za wspólne świętowanie w duchu jedności i wspólnoty. Następnie delegacje samorządów, instytucji państwowych, organizacji społecznych i politycznych złożyły kwiaty pod Pomnikiem Rodła, a potem pod głazem pamięci. Sztumskie obchody Święta Niepodległości zakończył uroczysty koncert w sali widowiskowej Sztumskiego Centrum Kultury.

Galeria zdjęć

P1570040 P1570036 P1570093 P1570123 P1570139 P1570157 P1570175 P1570182 P1570192 P1570211 P1570223 P1570228 P1570563 P1570567 P1570588 P1570604 P1570611 P1570616 P1570641 P1570648 P1570583 P1570252 P1570278 P1570287 P1570315 P1570331 P1570361 P1570375 P1570381
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności