Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Wizytacja placówek oświatowych przed rozpoczęciem roku szkolnego 2025/2026

Ocena 0/5

W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, Bartosz Mazerski, wraz z Panią dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty, Katarzyną Krzyżykowską, odwiedzili wszystkie placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Sztum.

Celem wizyt było sprawdzenie stanu przygotowania szkół, przedszkola oraz żłobka do przyjęcia dzieci i młodzieży 1 września. Szczególną uwagę zwrócono na jakość zakończonych w czasie wakacji prac remontowych, na które samorząd przeznaczył w tym roku blisko milion złotych.Podczas wizyt Burmistrz obejrzał nowo powstałe klasy i pracownie oraz zapoznał się z nowym wyposażeniem placówek. Spotkania z dyrektorami szkół i przedszkola były okazją do rozmów na temat bieżących potrzeb oraz planów dotyczących dalszego rozwoju infrastruktury oświatowej w gminie. W wyniku przeprowadzonych oględzin potwierdzono, że placówki są dobrze przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie i wychowankowie będą mogli od pierwszych dni września korzystać z bezpiecznych, estetycznych i przyjaznych warunków do nauki i rozwoju. Należy jednak zaznaczyć, że zakończenie niektórych inwestycji planowane jest jeszcze w pierwszej połowie września. Samorząd Miasta i Gminy Sztum konsekwentnie inwestuje w lokalną oświatę, traktując jej rozwój jako jedno z kluczowych zadań gminy. Modernizacja i unowocześnianie szkół, przedszkola oraz żłobka to inwestycja w przyszłość dzieci i młodzieży, a tym samym w przyszłość całej społeczności lokalnej.

Galeria zdjęć

P1490583 P1490591 P1490609 P1490612 P1490629 P1490637 P1490669 P1490699 P1490704 P1490733 P1490752 P1490767 P1490784 P1490790 P1490799
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności