Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Dofinansowanie na budowę węzła

Ocena 0/5

W dniu 5 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. Utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie. To jeden z projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021–2027, na który Gmina Sztum otrzymała wsparcie w ramach Porozumienia w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork–Sztum. Projekt, którego realizacja rozpoczęła się już w ubiegłym roku, został dofinansowany kwotą 10 283 561,40 zł. W jego ramach trwa przebudowa układu komunikacyjnego wokół dworca PKP w Sztumie, obejmującego ul. Kasprowicza, Kościuszki oraz części ul. Reja i Żeromskiego. Powstają nowe drogi pieszo–rowerowe, chodniki, parkingi dla samochodów i rowerów oraz przystanki autobusowe. Celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępności do transportu zbiorowego, rozwój transportu rowerowego i zmniejszenie ruchu samochodowego. Realizacja projektu przyczyni się również do poprawy dostępności komunikacyjnej naszego miasta oraz podniesienia jego atrakcyjności turystycznej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności