Dofinansowanie na budowę węzła
W dniu 5 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. Utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie. To jeden z projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021–2027, na który Gmina Sztum otrzymała wsparcie w ramach Porozumienia w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork–Sztum. Projekt, którego realizacja rozpoczęła się już w ubiegłym roku, został dofinansowany kwotą 10 283 561,40 zł. W jego ramach trwa przebudowa układu komunikacyjnego wokół dworca PKP w Sztumie, obejmującego ul. Kasprowicza, Kościuszki oraz części ul. Reja i Żeromskiego. Powstają nowe drogi pieszo–rowerowe, chodniki, parkingi dla samochodów i rowerów oraz przystanki autobusowe. Celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępności do transportu zbiorowego, rozwój transportu rowerowego i zmniejszenie ruchu samochodowego. Realizacja projektu przyczyni się również do poprawy dostępności komunikacyjnej naszego miasta oraz podniesienia jego atrakcyjności turystycznej.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!