Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie

Sztum potrafi pomagać. Jarmark Świąteczny w UMiG Sztum

Ocena 0/5

Za nami Jarmark Świąteczny w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum, który został zorganizowany z inicjatywy pracowników UMiG w celu zebrania środków na dalsze leczenie i rehabilitację Mai, mieszkanki Sztumu zmagającej się ze złośliwym nowotworem. Maja jest po amputacji nogi, a przed nią dalsza walka z chorobą oraz kosztowna rehabilitacja.

Do akcji pomocy od razu włączyli się ludzie dobrego serca. Przedmioty na jarmark przekazali Tartak Grunwald Gościszewo, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, Stowarzyszenie Plastyków „Paleta” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerninie. Pracownice Urzędu Miasta i Gminy Sztum przygotowały domowe wypieki oraz z dużym zaangażowaniem zajęły się organizacją i obsługą wydarzenia. Ilość przedmiotów przekazanych na jarmark była bardzo duża i pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Od pierwszych chwil było widać, że mieszkańcy Sztumu potrafią pomagać i chętnie angażują się w inicjatywy niosące realne wsparcie. Otwarcie jarmarku uświetnił wzruszający występ przedszkolaków z grupy Misie z Przedszkola Publicznego Chatka Puchatka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne ozdoby, rękodzieło artystyczne, miody oraz domowe ciasta. Po pięciu godzinach trwania jarmarku udało się zebrać kwotę 9187,96 zł, która została już wpłacona na specjalne konto. Zbiórka prowadzona była za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pomoc za jeden uśmiech”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Za obecność, za hojność, za czas i za serce. Warto pomagać.

Galeria zdjęć

DSC_4800 DSC_4805 DSC_4807 DSC_4808 DSC_4813 DSC_4831 DSC_4850 DSC_4851 DSC_4869 DSC_4900 DSC_4909 DSC_4914 DSC_4926 DSC_4933 DSC_4943 DSC_4946 DSC_4952 DSC_4969
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności