Sztum potrafi pomagać. Jarmark Świąteczny w UMiG Sztum
Za nami Jarmark Świąteczny w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum, który został zorganizowany z inicjatywy pracowników UMiG w celu zebrania środków na dalsze leczenie i rehabilitację Mai, mieszkanki Sztumu zmagającej się ze złośliwym nowotworem. Maja jest po amputacji nogi, a przed nią dalsza walka z chorobą oraz kosztowna rehabilitacja.
Do akcji pomocy od razu włączyli się ludzie dobrego serca. Przedmioty na jarmark przekazali Tartak Grunwald Gościszewo, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, Stowarzyszenie Plastyków „Paleta” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerninie. Pracownice Urzędu Miasta i Gminy Sztum przygotowały domowe wypieki oraz z dużym zaangażowaniem zajęły się organizacją i obsługą wydarzenia. Ilość przedmiotów przekazanych na jarmark była bardzo duża i pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Od pierwszych chwil było widać, że mieszkańcy Sztumu potrafią pomagać i chętnie angażują się w inicjatywy niosące realne wsparcie. Otwarcie jarmarku uświetnił wzruszający występ przedszkolaków z grupy Misie z Przedszkola Publicznego Chatka Puchatka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne ozdoby, rękodzieło artystyczne, miody oraz domowe ciasta. Po pięciu godzinach trwania jarmarku udało się zebrać kwotę 9187,96 zł, która została już wpłacona na specjalne konto. Zbiórka prowadzona była za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pomoc za jeden uśmiech”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Za obecność, za hojność, za czas i za serce. Warto pomagać.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!