Dwudniową konferencją, która odbyła się 17 i 18 kwietnia 2024 roku w Elblągu i Sztumie podsumowano zrealizowane działania w ramach międzynarodowego projektu „Sztum circular economy - odpowiedzią na współczesne wyzwania klimatyczne”, współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia, Zmiany Klimatu” oraz ze środków budżetu państwa.
W dniu 17 kwietnia 2024 roku odbyła się konferencja w Elblągu. W siedzibie partnera projektu – Stowarzyszenia RP Euroregion Bałtyk zaprezentowane zostały efekty działań projektowych i doświadczenia płynące z realizacji projektu w międzynarodowym kontekście. Podsumowano dotychczasowe działania grupy zadaniowej Task Force i omówiono tematy przewodnie związane z działalnością Grupy.
W dniu 18 kwietnia 2024 roku w Bibliotece Kwadro w Sztumie odbyła się druga część konferencji zamykającej projekt „Sztum circular economy - odpowiedzią na współczesne wyzwania klimatyczne”. Po blisko dwóch latach od rozpoczęcia realizacji projektu, nadszedł czas na dokonanie podsumowania działań wykonanych w ramach projektu. W ramach projektu prowadzony został szereg działań inwestycyjnych i równie ważnych działań edukacyjnych skierowanych do różnych grup wiekowych mieszkańców Miasta i Gminy Sztum. Wśród zrealizowanych w ramach projektu inwestycji należy wymienić budowę nowoczesnego PSZOK, budowę hali magazynowo-wystawienniczo-naprawczej i zakup samochodu elektrycznego. Działania edukacyjne to liczne warsztaty i działania kreatywne z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego oraz wydanie specjalnej części bombajki pt. „Żaba i sztumskie klimaty” poświęconej zagadnieniom ochrony środowiska i gospodarki obiegu zamkniętego. O wszystkich tych działaniach podczas konferencji zamykającej projekt mówili lider projektu Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor oraz koordynator projektu Ewa Ruczyńska. W konferencji wzięli czynny udział również partnerzy projektu: Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk oraz partner norweski International Development Norway. Każdy z partnerów szczegółowo przedstawił również zrealizowane przez swój zespół specjalistów działania projektowe. Zwieńczeniem konferencji była wizyta studyjna uczestników w PSZOK i stacji cyrkularnej „Druga szansa” oraz na farmie fotowoltaicznej wybudowanej przez Green Energy.