Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie
Powróć do: Turystyka i rekreacja

Ruszaj w drogę do Sztumu i na Powiśle


Przyjedź do Sztumu i zaplanuj tydzień na pomorskim Powiślu. Skorzystaj z gotowych planów na 7 dni, które czekają na Ciebie w darmowym przewodniku „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn”. Odkrywaj Dolinę Dolnej Wisły podróżując samochodem i rowerem oraz spacerując po powiślańskich miastach.

 

Grafika przedstawiająca wygląd informatora

 

O darmowy drukowany przewodnik zapytaj w Bibliotece Kwadro w Sztumie (ul. Nowowiejskiego 14), a jeśli wolisz zwiedzać ze smartfonem, pobierz teraz wersję e-book PDF:

Zaplanuj wycieczkę do Sztumu
Idź na spacer po Sztumie trasą wrysowaną na mapie, zwiedzaj krzyżacki zamek i odpoczywaj na miejskiej plaży. Przejdź się dookoła Jeziora Zajezierskiego i zobacz panoramę Sztumu z drugiej strony. Podejdź pod wieżę ciśnień i pod zabytkowy kościół św. Anny, na szklanych tabliczkach szukaj tajemnic dawnego miasta i umów się na zwiedzanie unikatowej wystawy z pamiątkami z ziemi sztumskiej. A latem zaplanuj czas na świetne imprezy, które odbywają się w Sztumie, m.in. zlot miłośników garbusa, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych czy Międzynarodową


POBIERZ DARMOWY PRZEWODNIK PDF


Sztumską Noc Bluesową. Wykonuj zadania, które przygotowaliśmy dla ciebie w przewodniku – to świetny sposób na atrakcyjne zwiedzanie i fajna zabawa dla całej rodziny!
Z darmowym przewodnikiem „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn”:
• ODPOCZNIESZ nad dwoma jeziorami, na miejskiej plaży i przy tężni solankowej;
• DOWIESZ SIĘ, dlaczego wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego tak upodobali sobie Sztum i co robili na tutejszym zamku;
• PRZEJDZIESZ SIĘ promenadą wokół Jeziora Zajezierskiego ze świetnymi widokami na miasto i okolicę;
• ZOBACZYSZ piękną rzeźbę Rusałki, której towarzyszy Wodnik, pomnik konia sztumskiego oraz rzeźby jaszczurek wylegujących się w słońcu;
• WEJDZIESZ na wystawy do krzyżackiego zamku i dawnego kościoła ewangelickiego;


Zaplanowanie ciekawych dni w Sztumie i jego najbliższej okolicy jest bajecznie proste z darmowym przewodnikiem pełnym map, linków, praktycznych informacji i wskazówek oraz regionalnych ciekawostek:
Najbliższy urlop i wakacje zaplanuj na Powiślu
Zwiedzaj gotyckie zamki, odpoczywaj nad jeziorami, i rozkoszuj się krajobrazem pradoliny Wisły. Po drodze zatrzymuj się często na piknik i podziwiaj otaczające Cię panoramy. Wchodź na wały wiślane, zaglądaj do zabytkowych kościołów i szukaj miejsc, które opowiadają o historii Powiśla.
Sztum i Powiśle to miejsca idealne dla odkrywców i tych, którzy lubią tajemnice. To region dla osób lubiących odpoczywać aktywnie i spokojnie, którzy poszukują miejsc z dala od turystycznego zgiełku i gwaru. Tę krainę pokochają wszyscy introwertycy.
POBIERZ DARMOWY PRZEWODNIK PDF


Z darmowym przewodnikiem „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn” przez 7 dni:
• DOWIESZ SIĘ, dlaczego powstał zamek w Sztumie, i odpoczniesz na miejskiej plaży;
• ZWIEDZISZ zamek w Malborku, spojrzysz na miasto z góry i z poziomu wody;
• WEJDZIESZ do ogromnej katedry połączonej z zamkiem i poznasz atrakcje Kwidzyna;
• ODKRYJESZ uroki Powiśla na rowerowych wycieczkach wokół Malborka, Sztumu i Kwidzyna;
• RUSZYSZ W DROGĘ samochodem przez najpiękniejsze miejsca w Dolinie Dolnej Wisły.
7 cudownych dni wypełnią Ci aktywne i kulturowe wycieczki, wypełnianie zadań i poszukiwanie regionalnych ciekawostek. Ten tydzień sprawi, że zapragniesz wracać na Powiśle.
To wycieczki dopasowane do Ciebie
Wszystkie wycieczki w przewodniku „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn” ułożyli dla Ciebie zawodowi turyści — Kasia i Maciej Marczewscy z bloga ruszajwdroge.pl. Autorzy wielokrotnie odwiedzili i sprawdzili wszystkie opisane miejsca, przygotowali praktyczne mapy z trasami spacerów i ułożyli zadania, które bez trudu rozwiążesz w trakcie podróży. Regionalne ciekawostki i aż 166 kolorowych zdjęć sprawią, że zapragniesz wyruszyć w drogę na Powiśle.POBIERZ DARMOWY PRZEWODNIK PDF

 

Grafika przedstawiająca wygląd informatora

 

 

Przewodnik dostaniesz za darmo w:
Biblioteka Kwadro w Sztumie
Ul. Nowowiejskiego 14
Tel. 55 277 25 39


Wydawca przewodnika:
Fundacja Ruszaj w Drogę!
Ul. Zielone Wzgórze 25
83-330 Pępowo
www.ruszajwdroge.pl/


Konsultacja merytoryczna przewodnika:
Bogdan Mąder Oddział Przewodnicki PTTK im. Stefana Dubyny w Malborku
Ul. Starościńska 4
82-200 Malbork


Wsparcie promocyjne
Przewodnik "Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn” doceniła Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przyznając nagrodę w konkursie na wsparcie
najlepszych działań promocyjnych pomorskich regionów. Dzięki dofinansowaniu powstaną podcasty, artykuły w internecie, regionalnej prasie i mediach społecznościowych, a także odbędą się spotkania z autorami przewodnika. W efekcie więcej turystów dowie się o turystycznej ofercie Malborka, Powiśla i Doliny Dolnej Wisły.

Pliki do pobrania: