Logo Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie
Powróć do: Komitet Rewitalizacji

I Posiedzenie Komitetu Rewitalizacji Miasta i Gminy Sztum

 

W dniu 18 stycznia 2024 r.  odbyło się pierwsze inaugurujące posiedzenie Komitetu Rewitalizacji Miasta i Gminy Sztum.

Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor przywitał wszystkich obecnych i podziękował za uczestnictwo w nowo powstałym gremium.  Zaznaczył również, że opinia członków Komitetu Rewitalizacji, w skład której wchodzą przedstawiciele różnych grup interesariuszy jest bardzo ważnym ciałem doradczym dla władz gminnych, aby odpowiednio  przeprowadzić rewitalizację.  

W skład Sztumskiego Komitetu Rewitalizacji wchodzi 15 członków, którzy w drodze otwartego naboru postanowili reprezentować wskazaną grupę interesariuszy rewitalizacji. Podczas spotkania wybrany został w głosowaniu jawny Przewodniczący Komitetu, na którego wybrano Panią Ewę Ruczyńską – Pełnomocnika Burmistrza ds. projektów. Na Wiceprzewodniczącego Komitetu Rewitalizacji wybrano, zaś Pana Andrzeja Krawca, który pełni funkcje członka komitetu rewitalizacji  jako przedstawiciel mieszkańców obszaru rewitalizacji w Sztumie. 

Członkowie Komitetu zostali zapoznani z postępem prac związanych z opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Sztum na lata 2023-2033. Wyznaczyli również plany działania Komitetu w 2024 roku. Więcej  informacji o działaniach związanych z pracami nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta i Gminy Sztum można znaleźć na stronie www.sztum.pl. 

 

Galeria zdjęć  poniżej plików do pobrania.

 

Pliki do pobrania:

Prezentacja
Format: pdf, 5.92 MB
Protokół nr 1 z 2024
Format: pdf, 821.65 kB