Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 18 maja 2024
Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
słonecznie
15°C

Światowy Dzień Zwierząt Bezdoomnych

Ocena 0/5

Drodzy Mieszkańcy, wiemy jak ważne są dla Was wszystkie czworonogi w naszej gminie – te mające swój dom oraz te bezpańskie i wolnożyjące. Chcielibyśmy przekazać Wam kilka informacji o naszych działaniach oraz środkach w budżecie, które przeznaczone są na pomoc zwierzętom. Budżet jest jawny i każdy z mieszkańców może sprawdzić, jakie środki przeznaczone są na pomoc zwierzętom.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta i Gminy Sztum na rok 2024 został uchwalony na sesji dnia 28 lutego 2024r. W środkach na realizację programu wliczone są: zapewnienie miejsca dla psów w schronisku oraz dla zwierząt gospodarskich w gospodarstwie rolnym, leczenie i sterylizacja kotów, pomoc zwierzętom w przypadku wypadków drogowych, zakup karmy dla kotów wolnożyjących w okresie jesienno-zimowym oraz usuwanie padliny w celu utylizacji padłych zwierząt z terenu Miasta i Gminy Sztum.

W 2024 r. w budżecie Miasta i Gminy Sztum przeznaczyliśmy 80 000 zł na leczenie i utrzymywanie bezpańskich psów i kotów. Mieszkańcy, którzy maja pod swoją opieką wolnożyjące koty mogą zgłosić potrzebę sterylizacji lub leczenia. W miarę możliwości finansowych istnieje możliwość wizyty w przychodni weterynaryjnej. Po otrzymaniu zgłoszenia o bezpańskim psie – próbujemy w pierwszej kolejności znaleźć właściciela. Jeśli nikt się nie zgłosi po zwierzaka kolejnym krokiem jest próba znalezienia domu adopcyjnego. Czynności te wykonywane są z pomocą wolontariuszy działających w naszym mieście. Niestety nie wszystkie odłowione psy znajdują nowy dom – wtedy jadą do schroniska.

Środki na zakup karmy na dokarmianie wolnożyjących kotów w okresie jesienno-zimowym wynoszą tyle samo, co w poprzednich latach – 2 000 zł. Zakupiona karma wydawana jest opiekunom wolnożyjących kotów.

Bardzo jesteśmy wdzięczni wolontariuszom oraz opiekunom działającym na terenie naszej gminy za pomoc w realizacji programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt. Dzięki dobrej współpracy wolontariuszy z Urzędem wiele zwierząt mogło liczyć na pomoc zarówno w znalezieniu nowego domu, jak i w uzyskaniu pomocy weterynaryjnej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.