Iglica ze sztumskiej wieży ciśnień zostanie wymieniona na nową.
Iglica ze sztumskiej wieży ciśnień zostanie wymieniona na nową z zachowaniem jej końcówki wieńczącej, a w środku znajdzie się kapsuła czasu.
Trwają prace rewitalizujące sztumską wieżę ciśnień. Ponad 100 letnie urządzenie dzięki pozyskanym środkom w poprzedniej kadencji samorządu, zyska nowe oblicze. Poza naprawą fasady wymieniona zostanie stolarka okienna, poszycie dachowe i....iglica która wieńczy konstrukcję . Obecny stan iglicy obrazują załączone zdjęcia. Prawdopodobnie ten element wieży ciśnień stał się celem ,,zawodów strzeleckich" bądź też zabawy czerwono-armistów, którzy pod koniec II Wojny Światowej w ramach działań wojennych przechodzili przez Sztum. Za sprawą sztumskiego samorządu w środku iglicy znajdzie się kapsuła czasu, w której znajdą się informacje na temat społeczności sztumskiej obecnie.
Ten symboliczny dokument dla potomnych przygotuje historyk i regionalista Piotr Podlewski a sama kapsuła zakupiona przez gminę niebawem trafi do nowej iglicy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!