Spotkanie dotyczące inwestycji "SIM"
W Urzędzie Miasta i Gminy Sztum odbyło się spotkanie poświęcone wyborowi koncepcji na dokumentację projektowo-kosztorysową dla inwestycji pn. „Budowa osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą w Sztumie”, realizowanej w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM).
W spotkaniu udział wzięli: Prezes spółki SIM Pomorze Gdańskie, pani projektantka – autorka zwycięskiej oferty wyłonionej w przetargu na opracowanie dokumentacji, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Sztum, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sztum.
Podczas spotkania projektantka zaprezentowała kilka wariantów koncepcji, spośród których ostatecznie wybrano rozwiązanie zakładające budowę trzech czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W ramach inwestycji powstanie łącznie około 67 mieszkań.
Na podstawie wybranej koncepcji opracowana zostanie pełna dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Zakończenie prac projektowych planowane jest na koniec września 2025 roku.
Po zakończeniu tego etapu oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę, spółka SIM Pomorze Gdańskie przystąpi do procedury wyłonienia wykonawcy robót budowlanych.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!