W rocznicę Konstytucji 3 maja
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa sztumianie ponownie tłumnie i radośnie obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Po mszy w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny ulicami miasta przeszedł pochód mieszkańców na czele ze Sztumską Orkiestrę Dętą i pocztami sztandarowymi pod pomnik Rodła. Po okolicznościowym wystąpieniu burmistrza Sztumu Leszka Tabora, odsłonięto tablicę pamiątkową w hołdzie działaczom Związku Polaków w Niemczech, organizacji, której to 100 rocznicę powstania w tym roku świętujemy. Znakiem rozpoznawczym Związku było Rodło - stylizowany znak graficzny przebiegu Wisły z zaznaczonym Krakowem, kolebką Polski. Aktu odsłonięcia dokonali senator Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa Józef Sarnowski, burmistrz Leszek Tabor, starostwa Leszek Sarnowski i Ryszard Potowski, wnuk członka Związku Polaków w Niemczech.
W dalszej części uroczystości delegacje samorządu, szkół, organizacji politycznych i społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem Rodła oraz Głazem Pamięci.
Po południu odbył się jubileuszowy XXX Sztumski Bieg Solidarności 3 Maja.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!