Wigilijna Wieczerza dla mieszkańców
Tradycyjnie już miejski samorząd oraz Parafia św. Anny zaprosili mieszkańców Miasta i Gminy Sztum na wigilijną wieczerzę, która odbyła się w zajeździe Jonatan. Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze, sprzyjającej rozmowom, refleksji i wspólnemu przeżywaniu świątecznego czasu.
Zebranym życzenia złożył Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Bartosz Mazerski. Do uczestników spotkania zwrócił się również proboszcz parafii św. Anny, ks. dziekan kanonik Andrzej Starczewski, przekazując słowa pełne nadziei i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju przynieśli harcerze ze Sztumskiego Związku Drużyn Jednota. Świąteczny nastrój spotkania podkreśliły występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Czerninie oraz Chóru Parafii św. Anny. Ważnym momentem wieczoru było dzielenie się opłatkiem i składanie serdecznych życzeń. Spotkaniu towarzyszyło poczucie wspólnoty oraz radość z chwil spędzonych razem przy wigilijnym stole. Wigilijna wieczerza została przygotowana na zlecenie Miejskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie.
Obecni byli również byli również harcerze z 1 AWDH AKT.es Hufiec Kwidzyn, a Jacek Lubiński zapewnił mieszkańcom darmowy transport na spotkanie wigilijne. Dziękujemy serdecznie.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!