XXII edycja Miejsko-Gminnego konkursu Piękna Wieś Dziełem Mieszkańców
Konkurs „Piękna Wieś Dziełem Mieszkańców” w Mieście i Gminie Sztum organizowany jest po raz XXII. Od mieszkańców przyjmować będziemy zgłoszenia w czterech kategoriach: zagroda rolnicza, zagroda nierolnicza, balkony, ogródki przydomowe. Głównym celem konkursu jest podniesienie estetyki oraz rozwój infrastruktury w sołectwach i w mieście, a także promowanie dbania o środowisko i pobudzenie aktywności społecznej. Do udziału mogą zgłosić się zarówno mieszkańcy miasta jak i wsi.
Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie indywidualnej pisemnej deklaracji uczestnictwa w punkcie informacji Urzędu Miasta i Gminy lub za pośrednictwem Sołtysa bądź Radnego Miasta i Gminy Sztum złożone w terminie od 01 czerwca 2026 r. do 19 czerwca 2026 r.
Uczestnicy, którzy w poprzednim roku zajęli I, II, III miejsca wyłączeni są z udziału w konkursie na okres 1 roku.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!