85 rocznica sowieckiej agresji na Polskę
Dziś 85 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. 17 września 1939r. armia czerwona, bez wypowiedzenia wojny, wkroczyła na wschodnie ziemie RP.
Ten bezprecedensowy akt pogwałcenia prawa międzynarodowego, będący rezultatem uzgodnień zawartych w tajnym protokole paktu Ribbentrop - Mołotow, dziś nazywamy IV rozbiorem Polski. Aby uczcić pamięć ofiar tej agresji, polskich oficerów i policjantów pomordowanych w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku, a także setek tysięcy osób deportowanych w głąb ZSRR, w Szkole Podstawowej nr 1 w Sztumie, kolejny raz zorganizowano skromną uroczystość. Uczestniczyła w niej społeczność tej placówki,
Pani Elżbieta Rozkwitalska i Pan prof. Marian Szarmach z Rodzin Katyńskich oraz Burmistrz Miasta I Gminy Sztum Bartosz Mazerski z Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Fierkiem.
Dziś przypada też Dzień Sybiraka, więc wiązanki biało-czerwonych kwiatów złożono także pod Głazem Pamięci.
To bardzo ważne, by pielęgnować pamięć o ofiarach Golgoty Wschodu.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!