Spotkanie dotyczące Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności
W Urzędzie miasta i Gminy Sztum odbyło się spotkanie poświęcone organizacji Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 maja.
To już 32 edycja tej cieszącej się dużą popularnością imprezy. W tym roku za jej organizację odpowiada Sztumskie Centrum Kultury, a dyrektorem biegu został Bogdan Owsiany, ale doświadczenie LKS Zantyr Sztum będzie ciągle bardzo pomocne.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb i instytucji, które będą brać udział w zabezpieczeniu biegu Omówiono przydzielone zadania i sposób ich realizacji. Bieg zostanie rozegrany na trasie wokół Jeziora Zajezierskiego, ale ze względu na budowę nowych pomostów na plaży, start umieszony będzie w pobliżu parkingu przy zamku, a meta na zamkowym dziedzińcu.
Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, a zawodnicy nordic walking 5 km. Tradycyjnie też będą biegi dla W trakcie biegu zostaną też rozegrane mistrzostwa Służby Więziennej, której funkcjonariusze będą walczyć o wyniki w obu imprezach.
Imprezę, tradycyjnie już, objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, a wśród nowych partnerów jest Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Zamek w Sztumie Informacje na temat biegu, jego partnerów i organizacji będziemy przekazywać na bieżąco, a już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!